تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر کبگانیان :

اجرای نقشه جامع علمی کشور به معنی افزایش تعداد کتاب و مقاله نیست

دکتر کبگانیان :
از 224 اقدام ملی نقشه جامع بیش از چهل درصد مربوط به اقتصاد و جامعه است و بخش مهمی از اقدامات ملی در خصوص علوم انسانی و استفاده از توان عظیم حوزه های علمیه است.

مدیران ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با حضور در دفتر امام جمعه قزوین با حجت الاسلام و المسلمین عابدینی دیدار کردند.

در این دیدار استاندار قزوین توضیح مختصری در خصوص این سفر ارائه کرد و گفت: استانداری تاکید دارد که باید هرچه سریعتر تکلیف استان قزوین در حوزه علم و فناوری در چارچوب نقشه جامع علمی کشور معین شود و دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و صنایع و کشاورزی استان با برنامه دقیق در این حوزه حرکت کنند.
در ادامه دکتر کبگانیان با اشاره به اینکه اجرای نقشه جامع علمی کشور لزوما به معنی افزایش تعداد کتاب و مقاله نیست، گفت با راهنمایی مقام معظم رهبری ابعاد نقشه جامع علمی کشور علاوه بر رشد متوازن همه علوم، تاکید بر اثربخشی علم در جامعه، اقتصاد، صنعت، کشاورزی و تجارت دانش بنیان است.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: از 224 اقدام ملی نقشه بیش از چهل درصد مربوط به اقتصاد و جامعه است و بخش مهمی از  اقدامات ملی در خصوص علوم انسانی و استفاده از توان عظیم حوزه های علمیه است.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین عابدینی ضمن خوش آمدگویی به مدیران ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با بیان اینکه ایجاد تمدن جهانی اسلامی درکنار خطبه و کلام مبارک امیرالمومنین قابل شکل گیری است گفت: رودخانه خروشان علم حضرت علی علیه السلام جامعه بشری را فرا گرفته است.
وی با اشاره به ظرفیتهای ویژه استان قزوین گفت: از جمله این ظرفیت ها رتبه بالای قزوین در حوزه صنعتی، تنوع محصولات کشاورزی، امکان استفاده از انرژی های خورشیدی و بادی، سابقه درخشان تاریخی در حوزه گیاهان دارویی و وجود سرمایه عظیم نیروی انسانی در استان قزوین است.

كد خبر تصويري:5174
تاريخ خبر:1394/02/10