تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


مرکز رصد فرهنگ و علم دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

برگزاری سی و چهارمین جلسه کارگروه رصد، پایش و آینده‌نگری علم، فناوری و نوآوری مرکز رصد فرهنگ و علم


سی و چهارمین جلسه کارگروه رصد، پایش و آینده‌نگری علم، فناوری و نوآوری مرکز رصد فرهنگ و علم دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ برگزار شد.


جلسه سی و چهارم کارگروه رصد، پایش و آینده‌نگری علم، فناوری و نوآوری مرکز رصد فرهنگ و علم دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، از ساعت 9 تا 13روز چهارشنبه مورخ 17/11‏/1397 به میزبانی پژوهشگاه صنعت نفت و در محل سالن توسن مرکز همایش‌های بین‌المللی این پژوهشگاه؛ برگزار شد.
دکتر داودی، رئیس کارگروه رصد، پایش و آینده‌نگری علم، فناوری و نوآوری، ضمن تشکر از میزبانی پژوهشگاه صنعت نفت برای میزبانی جلسه 34، تاریخچه، اهداف و ماموریت این کارگروه را بیان نمودند. در ادامه، آقای دکتر توقیقی؛ رئیس پژوهشگاه صنعت نفت ، به معرفی اجمالی پژوهشگاه و دستاوردهای آن پرداختند. ایشان بیان داشتند که در پژوهشگاه صنعت نفت، پژوهش برای پژوهش انجام نشده و حتما بر اساس یک نیاز یا تقاضا در صنعت و با تاکید بر اثربخشی، صورت می‌پذیرد. سپس آقای دکتر بزمی، معاون فناوری پژوهشگاه صنعت نفت به معرفی بیشتر این پژوهشگاه و دستاوردهای آن و همچنین میزان اثربخشی برنامه‌ها و اقدامات صورت‌گرفته، پرداختند. در ادامه، آقای دکتر نیلفروشان از معاونت فناوری پژوهشگاه صنعت نفت، ضمن ارائه فناوری‌های نوظهور در صنعت نفت، مرکز نوآوری پژوهشگاه را معرفی نمودند. در انتهای جلسه نیز حاضرین به بحث و تبادل نظر در خصوص مطالب ارائه شده پرداختند.در انتهای جلسه، اعضای کارگروه، از سه آزمایشگاه پردیس صنایع بالادستی نفت، پردیس صنایع پایین دستی نفت و پردیس انرژی و محیط زیست بازدید نمودند.

 
كد خبر:42996
منبع خبر:مرکز رصد فرهنگ و علم
تاريخ خبر:1397/11/24


پیوست