تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


مرکز رصد فرهنگ و علم دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

ارائه گزارش مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری


سی و یکمین جلسه کارگروه رصد، پایش و آینده‌نگری علم، فناوری و نوآوری مرکز رصد فرهنگ و علم دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.


جلسه سی و یکمین کارگروه رصد، پایش و آینده‌نگری علم، فناوری و نوآوری مرکز رصد فرهنگ و علم دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز چهارشنبه مورخ 21/09‏/1397 در محل این دبیرخانه برگزار شد. در این جلسه گزارش «پیمایش سنجش مشارکت فعال تحصیلی دانشجویان در دانشگاه‌های ایران» توسط معاون محترم پژوهشی مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه گردید.
ایشان فرمودند: ارتقای کیفیت آموزش عالی ابعاد بسیاری دارد که یکی از مهمترین ابعاد آن دانشجویان هستند بنابراین ارتقای کیفیت آموزش عالی مستلزم توجه به دانشجویان، فعالیتها، کنش‌ها، تعاملات، برنامه ها و مشارکت فعال‌ آنان در طول دوره تحصیلی‌شان است.  دانشجو مهمترین عنصر نظام آموزش عالی است.
همچنین ایشان مفهوم مشارکت فعال تحصیلی یا مشغولیت دانشجویی
(Student Engagement) را بسیار مهم و یکی از مهمترین موارد کلیدی در آموزش بیان نمودند که اگر نباشد، محرک های دیگر نیز مؤثر نخواهند بود. مشارکت فعال تحصیلی عبارت است از: زمان و تلاش دانشجویان برای فعالیت‌های مطلوب دانشگاهی و آنچه که مؤسسات آموزش عالی ارائه می‌دهند تا دانشجویان را متمایل به مشارکت در این قبیل فعالیت‌‌ها نمایند
در انتهای جلسه نیز حاضرین به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند.
كد خبر:42650
منبع خبر:مرکز رصد فرهنگ و علم
تاريخ خبر:1397/09/24


پیوست