تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دویست و نهمین جلسه کارگروه مشورتی

ارائه تعریف جامع و مانع از کالای ایرانی و سیاست¬های پیشنهادی حمایت از آن


نامگذاری سال‌های اخیر به مثابه راهبردهای کلان کشور هرساله توسط مقام معظم رهبری دامت برکاته صورت می‌گیرد.


تمرکز نامگذاری‌ها بر مباحث اقتصادی در دهه اخیر بیانگر این حقیقت است که یکی از مهمترین عرصه-های مبارزه با دشمنان نظام، تقویت بنیان‌های اقتصادی انقلاب است.
ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور همواره به تبیین و واکاوی مفاهیم و راهبردهای اصلی تحقق شعار سال و پیگیری تحقق این شعار مبادرت ورزیده است. در همین راستا دویست و نهمین جلسه کارگروه مشورتی این ستاد روز یکشنبه مورخ 1397/02/02 با موضوع «ارائه تعریف جامع و مانع از کالای ایرانی و سیاست های پیشنهادی حمایت از آن» برگزار گردید.
در این جلسه معاونت سیاستگذاری و برنامه‌ریزی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ارائه موضوع پرداخته و پس از آن اعضای محترم این کارگروه در رابطه با مفاهیم، ویژگی‌ها و شاخص‌های تعریف کالای ایرانی و همچنین سیاست¬های مورد نیاز در جهت حمایت از آن به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در انتهای جلسه مقرر گردید پس از جمع‌بندی نظرات، تعریف کالای ایرانی در جلسه آتی تدقیق و نهائی شده و پس از آن روش های حمایت مورد بحث و تبادل نظر و جمع بندی قرار گیرد.
نتایج این جلسات در جلسات شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور و صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده و موارد لازم مصوب و به مبادی ذیربط ابلاغ خواهد شد.


كد خبر:41844
منبع خبر:دفتر ترویج نقشه جامع به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/02/03