تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر مخبر دزفولی خبر داد:

دوپینگ کشورهای همسایه برای افزایش سرعت علمی خود


برخی کشورهای همسایه با سرمایه گذاری های کلان در حال دوپینگ علمی برای افزایش سرعت رشد علمی خود هستند و با پیشنهادهای اغواکننده مالی تعدادی از اساتید نخبه کشورمان را جذب کرده اند.

جلسه 83 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه 1395/7/6 به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر مخبر دزفولی در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: بر اساس یک طرح جامع مطالعاتی که در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شده است، برخی از کشورهای همسایه با سرمایه گذاری های کلان در حال دوپینگ علمی به منظور افزایش سرعت رشد علمی خود هستند.
وی افزود: در همین راستا جذب اساتید نخبه کشورمان در دستور کار قرار گرفته و با پیشنهادهای اغواکننده مالی تعدادی از این افراد هم جذب کشورهای هدف شده اند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به لزوم برنامه ریزی ملی به منظور جلوگیری از این روند گفت: باید همه مسئولان کشور وارد میدان حفظ سرمایه علمی کشور شوند.
دکتر مخبر دزفولی با اشاره به برخی از حوزه هایی که در آن ها لازم است بیشتر توجه شود، افزود: در حوزه علوم پزشکی باید تلاش بیشتری برای حفظ نخبگان صورت گیرد.
رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در بخش دیگری از سخنان خود افزود: برخی از مطالب منتشر شده در مجلات علمی بین الملی جهت دار است و تخریب وجهه علمی کشورمان را دنبال می کند.
وی با اشاره به روند نامطلوب سرقت علمی در کشور ادامه داد: شورای عالی انقلاب فرهنگی قصد دارد تا با جدیت از این روند جلوگیری کند ولی این امر مستلزم داشتن یک تصویر جامع از این موضوع است.
كد خبر:36791
منبع خبر:دفتر ترویج نقشه جامع به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1395/07/07